KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16655362

nr 1665 5362

Sture Meijer

(f. 1931), Sverige

"Från GRG-Pluton". Signerad, daterad -63. Akvarell, bildmått: 20x16 cm, yttermått inklusive ram: 36x31 cm

Sture Meijer, född 1931 i Skellefteå, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 9 december 2024
kl 19:58:49

Sture Meijer

Läs mer om Sture Meijer